201

Not bırakın eğitim uzmanımız geri arayıp sorularınızı yanıtlasın

Mesai saatleri içerisinde ortlama geri dönüş süresi 15 dakikadır

// Eğitim Fırsatı

Todor Kableshkov Üniversitesi

1922 yılında kurulmuş olan ve İngilizce dilinde eğitim veren Todor Kableshkov Üniversitesi transport mühendislik alanlarında eğitim veren bir devlet üniversitesidir.

1. İnşaat Mühendisliği

Özellikle Köprü, tünel, liman ve benzeri lojistik tesislerin yapımında görev alacak uzman İnşaat Mühendisler yetiştirilir.

2. Otomotiv Mühendisliği

Otomotiv sektörüyle iligili; tasarım, geliştirme ve üretim aşamalarında görev alacak uzman Otomotiv Mühendisler yetiştirilir.

3. Lojistik Mühendisliği

Analitik düşünce yapısına sahip ve matematiksel modeller üzerinde çalışabilen Lojistik Mühendisleri yetiştirilir.

Ücretler ve kampüs hayatı >>

// Hemşirelik, Psikoloji, Dil ve Konuşma Terapistliği

Blagoevgrad Üniversitesi

1976 yılında kurulmuş olan ve İngilizce dilinde eğitim veren Blagoevgrad Üniversitesi Hemşirelik, Ebelik, Pedagoji ve Psikoloji alanlarında eğitim veren bir devlet üniversitesidir.

1. Hemşirelik

Hemşirelik, sağlık bilimleri ile ilgili temel bilgiler ve toplumun sağlık gereksinimleri doğrultusunda birey, aile ve toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi, tedavi ve rehabilitasyonunda kapsamlı hemşirelik bakımı verecek bilgi, beceri ve tutum sahibi hemşire yetiştirmektir.

2. Psikoloji

Psikoloji mezunları gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra psikolojik danışmanlık ve terapi veren çeşitli özel ve kamuya ait kurum ve kuruluşlarda, hastaneler ve danışma merkezlerinde; çeşitli eğitim kurumlarında ve özel şirket birimlerinde; personel seçimi, yerleştirilmesi, değerlendirilmesi, eğitimi, personel ve kamu iletişimi gibi alanlarda çalışabilirler.

3. Dil ve Konuşma Terapistliği (Logopedi)

Dil ve konuşma terapisine ihtiyaç duyanların oranı dünyada oldukça yüksektir. Bu nedenle de Dil ve Konuşma Terapisi bugün dünyada en çok tercih edilen ve en rekabetçi mesleklerden biridir.

Ücretler ve kampüs hayatı >>

// Neden Universium?

1. Etkili Yönetim Kadrosu

Bünyesinde Bulgaristan Eğitim Bakanı yardımcılığı ve danışmanlığı yapmış yöneticilere sahiptir.

2. Yurtdışında Yerel Danışmanlık

Bulgaristan'da Eğitim konusuna ve birokrasiye en üst seviyede hakimiyeti sayesinde kendinizi yurtdışında bir yabancı gibi hissetmezsiniz.

3. Kişiye Özel Danışmanlık

Özellikle lisans ve mühendislik tamamlama eğitim programlarında mevcut olmayan bölümleri Türkiye’dek müfredata uygun şekilde oluşturlabilmesi.

4. Hızlı ve Teknolojik Altyapı

Kullandığı yazılım ve arayüzler sayesinde düzenli ve hızlı bir evrak yönetim sistemine sahiptir.

5. İnsani Yaklaşım

Öğrenci sadece müşterimiz değildir. Universium olarak her öğrenciyi eğitim hayatı boyunca aileden biri gibi görür ve elimizden gelen her desteği sağlarız.

// Bölüm Seçimi

Üst sınıflarda eğitim gören öğrencilerle tanış, bölümleri ziyaret et, hocalarla sohbet et. Kısacası ortamın havasını solu ve hayatının geri kalanında en geniş yeri alacak mesleğe veya uğraşa emin olduktan sonra karar ver.

Lise eğitimi sonrası kendini tam anlamıyla keşfedememiş ve yeteneklerine tam karşılık gelecek bölüme karar verememiş öğrenciler için Amerika’da uygulanan “General Studies” uygulamasına benzer bir uygulamadır.

Öğrenci kayıt olduğu fakülte hazırlık sınıfında eğitimi görürken yine aynı fakülte dahilindeki bölümler arasından kendisine en uygun bölümü seçebilir. Fen edebiyat fakültesine kayıt olmuş bir öğrenci Tıp fakültesindeki bir bölümü tercih edemez. Seçim mutlaka aynı fakülte dahilinde olmalıdır.

// Doğal Dil Öğrenimi

Başta; İngiliz, Alman ve İtalyan olmak üzere Avrupalı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Bulgaristan’da lisans eğitiminiz süresince ek dil eğitimi harcaması yapmadan doğal yollardan dil öğrenebilirsiniz.

Eğitim gören bütün yabancı öğrencilerin ortak dili Bulgaristan’ın da eğitim dili olan İngilizce’dir. Eğitim hayatınız sonrası hedeflediğiniz kariyere göre öğrenmek istediğiniz ek dil; Almanca, İtalyanca, Fransızca veya İspanyolca dillerinden hangisi olursa olsun tek yapmanız gereken çevrenizle iletişiminizi biraz güçlendirmek ve arkadaşlıklarınızı buna göre kurmaktır.

Kargonuz PTT posta ile ücretsiz gönderilir.

// Bulgaristan’da Üniversite Lisans Eğitimi

Yurtdışında özellikle Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için Bulgaristan’da üniversite eğitimi ideal bir seçimdir. Eğitim kalitesin diğer Avrupa üniversiteleri ile eşdeğer ve maliyetlerin Avrupa ortalamasının altında olduğunu düşünürseniz Bulgaristan’da üniversite eğitimi akıllıca bir tercih olacaktır.

Sosyal & İdari Bilimler, Mühendislik fakülteleri ve Tıp olmak üzere hemen hemen her branşta lisans eğitimi mevcuttur… Devamı

// Bulgaristan’da Lisans Tamamlama

Elektrik, inşaat ve makina bölümlerinden ön lisans mezunuysanız Bulgaristan’da lisans tamamlama eğitim programlarına kayıt olabilirsiniz. Meslek Yüksek Okulu mezunları için geliştirilen bu programda Bulgaristan Üniversiteleri tarafından fark dersler belirlenip iki yıllık alınan eğitimin dört yıllık lisans eğitimine tamamlanması amaçlanır.

Eğitim süresi 5 dönem yani 2,5 yıldır. Fark dersleri Türkiye’deki müfredata uygun şekilde tanımlanmaktadır…. Devamı

// Bulgaristan’da Mühendislik Tamamlama

Elektrik, inşaat ve makina bölümlerinden eğitim fakültesi mazunuysanız Bulgaristan’da mühendislik tamamlama eğitim programlarına kayıt olabilirsiniz. Türkiye’de bulunan çeşitli Teknik Eğitim Fakültelerinin “Makine ve Elektrik” bölümlerinden ayrıntılı transkriptler ve ders müfredatları Bulgaristan Sofya Teknik Üniversitesi tarafından incelenerek bölümlerin fark ders sayıları belirlenmiştir.

Eğitim süresi 3 dönem yani 1,5 yıldır. Fark dersleri Türkiye’deki… Devamı

// Bulgaristan’da Yüksek Lisans & Doktora

Lisans eğitiminde aldığınız disiplin konusunda özelleşmek, akademik kariyer sahibi olmak ya da çalıştığınız meslek dalındaki en güncel bilgilere akademik ortamda ulaşmak için Bulgaristan’da yüksek lisans (master) yapmak ideal bir seçimdir.

Bulgaristan üniversitelerinde doktora eğitimi master eğitiminden sonra, hazırlık eğitimine ilave olarak altı sömestre eğitim görmeniz ile gerçekleşir. Hazırlık eğitimi bir sömestre sürmektedir ve… Devamı

[wp_news_ticker_benaceur_short_code]

EĞİTİM PROGRAMLARI

Fakülte, bölüm veya üniversite ara

Sadece tam eşleşenler
Başlıkta ara
İçerikte ara
Yazılarda ara
Sayfalarda ara
118

// Neden Bulgaristan?

1. Köklü Üniversiteler

Uzun yıllara dayanan köklü, tanınırlılığı ve denkliği olan üniversitelere sahiptir.

2. Düşük Maliyet

Eğitim ve yaşam maliyetleri Avrupa ortalamasının altındadır. Bu nedenle diğer Avrupa ülkelerinden de yoğun öğrenci alır.

3. Avrupa Birliği

Bulgaristan avrupa birliği üyesi bir ülkedir. Eğitim ve yaşam standartları Avrupa ortalaması seviyesindedir. Üniversite diplomaları bütün Avrupa genelinde koşulsuz geçerlidir.

4. Eğitim Dili & Sınav Sistemi

Eğitim dili İngilizcedir. Öğrenciler lise diploması başarı puanı ve transkript ders notlarına göre üniversiteye kabul edilir.

5. Yakın Üke

Ailesinden ilk defa ayrılacak öğrenciler için yurtiçi mesafesinde ideal bir Avrupa ülkesidir. Ulaşım karayolu ile rahatlıkla ve konforlu bir şekilde sağlanabilmektedir.