Lisans
Tıp, mühendislik, sosyal bilimler, idari bilimler alanlarında Bulgaristan'da lisans eğitimi alabilirsiniz. Devamı

 

Lisans Tamamlama
Elektrik, inşaat ve makina bölümlerinden ön lisans mezunuysanız Bulgaristan'da lisans tamamlama eğitim programlarına katılabilirsiniz. Devamı

 

Mühendislik Tamamlama
Elektrik, inşaat ve makina bölümlerinden eğitim fakültesi mazunuysanız Bulgaristan'da mühendislik tamamlama eğitim programlarına katılabilirsiniz. Devamı

 

Dil Eğitimi
Sofya Üniversitesinde; Bulgarca, İngilizce ve diğer 26 yabancı dil eğitimi programına katılabilirsiniz.

Bulgaristan yurtdışı eğitim danışmanlık

Not bırakın eğitim uzmanımız sizi arayıp sorularınızı yanıtlasın.

Mesai saatleri içerisinde ortalama geri dönüş süresi 30 dakikadır

Neden Universium?

1. Etkili Yönetim Kadrosu
Bünyesinde Bulgaristan Eğitim Bakanı yardımcılığı ve danışmanlığı yapmış yöneticilere sahiptir.

2. Yurtdışında Yerel Danışmanlık
Bulgaristan'da Eğitim konusuna ve birokrasiye en üst seviyede hakimiyeti sayesinde kendinizi yurtdışında bir yabancı gibi hissetmezsiniz.

3. Kişiye Özel Danışmanlık
Özellikle lisans ve mühendislik tamamlama eğitim programlarında mevcut olmayan bölümleri Türkiye’dek müfredata uygun şekilde oluşturlabilmesi.

4. Hızlı ve Teknolojik Altyapı
Kullandığı yazılım ve arayüzler sayesinde düzenli ve hızlı bir evrak yönetim sistemine sahiptir. 

5. İnsani Yaklaşım
Öğrenci sadece müşterimiz değildir. Universium olarak her öğrenciyi eğitim hayatı boyunca aileden biri gibi görür ve elimizden gelen her desteği sağlarız.

Neden Bulgaristan?

1. Köklü Üniversiteler
Uzun yıllara dayanan köklü, tanınırlılığı ve denkliği olan üniversitelere sahiptir.

2. Düşük Maliyet
Eğitim ve yaşam maliyetleri Avrupa ortalamasının altındadır. Bu nedenle diğer Avrupa ülkelerinden de yoğun öğrenci alır.

3. Avrupa Birliği
Bulgaristan avrupa birliği üyesi bir ülkedir. Eğitim ve yaşam standartları Avrupa ortalaması seviyesindedir. Üniversite diplomaları bütün Avrupa genelinde koşulsuz geçerlidir.

4. Eğitim Dili & Sınav Sistemi
Eğitim dili İngilizcedir. Öğrenciler lise diploması başarı puanı ve transkript ders notlarına göre üniversiteye kabul edilir.

5. Yakın Üke
Ailesinden ilk defa ayrılacak öğrenciler için yurtiçi mesafesinde ideal bir Avrupa ülkesidir. Ulaşım karayolu ile rahatlıkla ve konforlu bir şekilde sağlanabilmektedir.

Bulgaristan'da Lisans Tamamlama Eğitimi

Bulgaristan'da lisans tamamlama eğitim programı eğitime 3. sınıftan devam etme olarak adlandırılan lisans tamamlama programıdır. Türkiye’de aldığınız eğitimin müfredatına ve bu müfredatın Bulgaristan Üniversitelerindeki uyumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı üniversite ve bölümlerde, tercih edilen üniversiteye göre eğitim 2. veya 3. sınıftan devam edebilmektedir. Eğitimin 2. veya 3. sınıftan başlamasının belirlenmesi tamamen lisans tamamlama eğitimi alınacak olan üniversiteye bağlıdır... Devamı >>

Bulgaristan'da Mühendislik Tamamlama Eğitimi

Bulgaristan'da mühendislik tamamlama eğitim programının; katılımcıların çoğunluğunun Türkiye’de aktif olarak çalışma hayatları devam ettiğinden dolayı, program modül eğitim olarak uygulamaya geçirilmiştir. Makine ve Elektrik bölümlerin mühendislik tamamlama eğitimi üç sömestrlik program olup sömestr başına en az dört hafta üniversitede bulunma zorunluluğu vardır. Bu dört haftalık eğitim, sınıflar bazında verilmekte olup, üniversitenin verdiği eğitim tarihlerine uyma zorunluluğu mevcuttur... Devamı >>

Loading...