Öğrencilerimiz genellikle İstanbul-Esenler Otogarından otobüs ile Sofya-Bulgaristan’a ulaşmaktadırlar. Yolculuk süresi 8 saattir.

Aylık 10 Eur karşılığında alacağınız Ulaşım Kartı ile şehirdeki bütün toplu taşıma araçlarından yararlanabilirsiniz.

“Yapacaksan en iyisini yap” sözünü kendine ilke edinen Universium olarak hedefimiz elbette her kurumsal firma gibi %100 müşteri memnuniyetidir.

Birbirini hiç tanımayan insanların iş yapmasında elbette zorluklar vardır. Universium olarak bu konuda hassasiyetinizi anlıyor ve bizleri daha yakından tanıyabilmeniz için sizlere bazı etkili referans argümanları sunuyoruz.

Bir çok internet sitesinde görebileceğiniz ve firmayı öven sözler içeren müşteri yorumlarının müşteri tarafında çok gerçekçi ve inandırıcı olmadığına inanıyoruz. Bu sebepten yola çıkarak Referans Network sistemini geliştirdik. Buna göre referans talebiniz tarafımıza iletmeniz durumunda yaşadığınız şehirde hatta Bulgaristan’da eğitim almak istediğiniz aynı okul ve bölümde okuyan öğrenciler ve velileri ile tanışmak; ülke, şehir, konaklama ve eğitim koşulları hakkında detaylı bilgi alabilmeniz ve fikir alışverişinde bulunabilmeniz için talebinizi öğrenci ve velilere iletiyoruz. Öğrenci ve veli bilgilerinin paylaşımı 3. şahısların iznine tabidir. Veli ve öğrenciden olur aldıktan sonra iletişim bilgilerini her iki tarafla da paylaşıyoruz.

Ayrıca Facebook sayfamızdan da öğrenci ve velilerine ulaşabilir firmamız ve servis kalitemiz hakkında görüşebilirsiniz.

Yurtların aylık ücretleri 80-90 Eur arasıdır.

İlk gidişte kullanacağınız 6 aylık D Vizesinin bitiminde Oturum Kartınızı alabilirsiniz.

Hazırlık sınıfı 4’er aylık iki sömestr döneminden oluşmaktadır. Toplamda 8 ay sürmektedir.

Her sömestr başında olmak üzere yıllık 2 taksit şeklinde ödeyebilirsiniz.

Bulgaristan içişlerine bağlı ofislerinden birine gidip velileriniz adına davetiye oluşturmanız gerekir. Davetiyeleri velilerinize gönderdiğiniz taktirde 3 aylık çoklu girişli vize alabilirler.

Lüks ve aşırı harcama alışkanlığınız yok ise aylık 250-300 Eur arası harçlık ile rahatlıkla geçinebilirsiniz.

Bulgaristan’da çalışabilmeniz için eğitiminiz sürecinde B2 seviyesinde Bulgarca öğrenmiş olmanız gerekir. Bu seviyede ki Bulgarca ile bütün Bulgar Şirketleri ve kurumlarında rahatlıkla iş bulup çalışabilirsiniz. Mezuniyetinizde alacağınız Mavi Diploma bütün Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. İlgili ülkenin yeterli dil bilgisi seviyesini karşıladığınız takdir de istediğiniz bir avrupa Birliği ülkesinde rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

Bulgaristan’da Ziraat Bankası Şubeleri mevcuttur.

İlk yıl Sağlık Sigortanız Universium ‘ dan hediyemizdir. Daha sonraki yıllarda Sağlık Sigortanızı yıllık 60-70 Eur karşılığında yaptırabilirsiniz. Bulgaristan’da ki tüm sağlık kuruluşlarından muayene ve ayakta tedavi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sorularınıza bu bölümde cevap bulamadıysanız not bırakın eğitim uzmanımız geri arayıp sorularınızı yanıtlasın

Mesai saatleri içerisinde ortlama geri dönüş süresi 15 dakikadır