skip to Main Content
bulgaristan-işletme
blank
bulgaristan-işletme
blank

Bulgaristan’da İşletme Okumak

Bulgaristan’da İşletme Eğitimi alan öğrenciler, işletme mühendisliği konularında kavram, model ve yöntemlerinde temel oluşturarak, gerçek dünya problemleri için çözümler üretirler.

Bulgaristan’da İşletme Eğitimi alan öğrenciler hem eğitimlerini tamamlamış olurlar hem de Avrupa iş hayatını yerinde gözlemlemiş olurlar. Bulgaristan’da ki Devlet Üniversitelerinin eğitim dili ingilizce’dir. Bulgaristan’da İşletme Eğitimi ücretleri Avrupa ortalamasının altındadir. Bulgaristan’da işletme eğitimi almak isteyen öğrenciler herhangi bir sınava tabii tutulmazlar. Lise diplamaları ile Bulgaristan’da bulunan devlet üniversitelerinden diledikleri fakülteye kayıt yaptırabilirler.

Bulgaristan’da işletme eğitimi almak isteyen öğrenci adayları dilerlerse aylığı 80-90 Eur olan yurtlarda kalabilir dilerlerse de 2-3 öğrenci bir araya gelip eşyalı daire tutabilirler. Bulgaristan’da işletme eğitimi almak isteyen öğrenci adayları ilk gidişte kullandıkları D vizesi bitiiminde çıkacak olan oturum kartı ile bir daha vize ihtiyacı olmayacak şeklide Bulgaristan’da kalabilir ve eğitimlerine devam edebilirler.

Ekonomi @ D. A. Tsenov Academy of Economics

Universite, 2018-2019 akademik yıl için kayıt olacak öğencilere 4 yıllık lisans eğitimleri süresince her yıl koşulsuz burs tanımlayarak; Lisans eğitimi için yıllık 1000 Eur, Yüksek lisans eğitimi için yıllık 1800 Eur ve doktora eğitimi için yıllık 2200 Eur eğtim ücreti almaktadır. İlk yıl İngilizce hazırlık eğitimi 2000 Eur’dur.

Hazırlık dahil bütün eğitim ücretleri dönem başlarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenebilir. Buna hazırlık eğitimine başlayan öğrenciler 1.dönem başında 1000 Eur, 2.dönem başında 1000 Eur şeklide ödemelerini yaparlar. Yine aynı şekilde hazırlık eğitimlerini tamamlayıp fakültede lisans eğitimine başlayan öğrenciler 1.dönem 500 Eur ve 2.dönem 500 Eur olmak üzere iki eşit taksitte ödemelerini yapabilirler.

Fakülte binasına 200 metre uzaklıkta inşaası bu yıl biten üniversite yurtlarında; iki kişilik odalarda kişi başı aylık 40 Eur konaklayabilirsiniz. Dileyen öğrenciler iki kişilik oda için aylık 60 Eur ödeyerek odada tek başına da konaklayabilir.

“D. A. Tsenov” Academy of Economics ülkenin eğitim, bilim ve kültürel alanda önde gelen üniversitesidir. Bazı bilimsel araştırma merkezleri, Ekonomi ve yönetim meslek yüksek okulu, Bilimsel araştırmalar enstitüsü, Akademik bir kütüphane, yardımcı ve destekleyici diğer kısımlar ile 4 Fakültesi ve 18 bölümü mevcuttur.

The “D. A. Tsenov” Academy of Economics 320 den fazla yüksek kalifiye profesör, yardımcı profesör ve 10 000 den fazla Bulgar ve yabancı öğrencinin lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri gördüğü derslikleri mevcuttur.

Kuruluş Yılı 1912
Popüler Bölümler İşletme, Finans, Pazarlama, Yönetim
Toplam Öğrenci 10000
Yıllık Kontenjan N/A

Ekonomi @ Sofia Vuzf University

Vuzf da görevli bütün öğretim görevlileri ve personel öğrencinin eğitim hayatı boyunca ona destek olurlar. Kariyer gelişim merkezi, Öğrenci konseyi, Kütüphane ve diğer üniversite kısımları ile birlikte öğrencinin kullanımına sunuluştur.

Kuruluş Yılı 2002
Popüler Bölümler İşletme, Finans, Pazarlama, Yönetim
Toplam Öğrenci N/A
Yıllık Kontenjan N/A

Ekonomi @ Varna Free University

Varna Free University diğer adıyla “Chernorizets Hrabar” ülkenin en büyük özel üniversitesidir. 10 000 öğrencisinin büyük bölümü lisans öğrencisi, geri kalanlar ise yüksek lisans, doktora ve dil eğitimi gibi diğer eğitim programlarında kayıtlıdır. 1991 kurulan üniversite 1995 yılında akreditasyon almıştır. Lisans, yüksek lisans, doktora eğitim alacak öğrenciler için örgün, modül, uzaktan eğitim programları organize etmektedir.

Kuruluş Yılı 1991
Popüler Bölümler İşletme, Mimarlık, Bilgisayar Bilimleri
Toplam Öğrenci 8000
Yıllık Kontenjan 500