skip to Main Content
bulgaristan-diş-hekimliği
blank
bulgaristan-diş-hekimliği
blank

Bulgaristan’da Diş Hekimliği

Varna Tıp ve Sofya Tıp Üniversiteleri Bulgaristan’da diş hekimliği öğrenimi görebileceğiniz üniversitelerdir. Modern donanım ve teçhizatlar ile Avrupa kalitesinde bir öğrenim görürsünüz.

Bulgaristan’da diş hekimliği fakülteleri öğrencileri, toplumun ağız-diş sağlığını korumak ve tedavi etmek için üstün kazanımlarını kullanabilen, mesleki ve etik anlam da sorumluluk sahibi, ağız-diş, üst çene kemiklerinin hastalıkları, anomalileri, eksiklikleri gibi her duruma etkin şekilde müdahale edecek diş hekimleri olarak ve yüksek lisans derecesi ile birlikte mezun olurlar.

Eğitim dili İngilizcedir. Diş hekimliğine kayıt olan öğrenciler ilk yıl İngilizce hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenciler bir sonraki yıl İngilizce yeterlilik sınavına girerek fakülte eğitimlerine başlarlar.

Diş Hekimliği @ Sofia Medical University

Sofia Medical University diş hekimliği eğitimi görmek isteyen öğrenciler 6 yıllık eğitim sonunda Master Degree ile mezun olurlar. Konumu ve hesaplı eğitim ücreti ile öğrecilerin ilgsini çekmektedir. Sofia Medical University diş hekimliği eğitim ücreti her bir akademik yıl için 8000 Eur’dur. Eğitim dili İngilizce’dir. Öğrencilerin eğitimi için kendi eğitim ve araştırma hastenesine sahiptir.

 • Kuruluş Yılı 1917
 • Popüler Bölümler Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık
 • Toplam Öğrenci 8000
 • Yıllık Kontenjan 2200

Diş Hekimliği @ Plovdiv Medical University

Plovdiv Medical University ülkenin diş hekimliği bölümüne sahip en iyi tıp üniversitelerinden biridir. Plovdiv Medical University diş hekimliği bölümü öğrencileri için sahibi olduğu kendi eğitim ve araştırma hastanesinde ve kampüste sayısız seminerler, konferanslar ve staj imkanları sunar. Üniversitenin binası yenidir. Öğrencilerin pratik eğitim almalarında kullandıkları alet ve ekipmanlarda modern teknolojilere sahiptir.
Üniversite ismini ülkenin Sofya’dan sonra ikinci büyük şehri olan Plovdiv’den alır. Plovdiv Medical University fakülte eğitimi her yılın Ekim ayında başlar. Sofia Medical University diş hekimliği eğitim ücreti her bir akademik yıl için 8000 Eur’dur. Öğrencilerin eğitimi için kendi eğitim ve araştırma hastenesine sahiptir. Medical University diş hekimliği eğitimi görmek isteyen öğrenciler 6 yıllık eğitim sonunda uluslar arası geçerliliği olan Master Degree ile mezun olurlar. Eğitim dili İngilizce’dir.

 • Kuruluş Yılı 1945
 • Popüler Bölümler Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık
 • Toplam Öğrenci 4700
 • Yıllık Kontenjan 1300

Diş Hekimliği @ Varna Medical University

Varna Medical University Bulgaristan’da diş hekimliği eğitimi görmek isteyen öğrenciler için bir diğer opsiyondur. Varna Medical University diş hekimliği eğitim ücreti her bir akademik yıl için 8000 Eur’dur. Öğrenciler 6 yıllık eğitim sonunda uluslar arası geçerliliği olan Master Degree ile mezun olurlar. Eğitim dili İngilizce’dir. Öğrencilerin eğitimi için kendi eğitim ve araştırma hastenesine sahiptir.

 • Kuruluş Yılı 1960
 • Popüler Bölümler Tıp, Diş Hekimliği
 • Toplam Öğrenci 4500
 • Yıllık Kontenjan 1100