skip to Main Content
bulgaristan-veterinerlik
blank
bulgaristan-veterinerlik
blank

Bulgaristan’da Mühendislik Okumak

Bulgaristan’da mühendislik eğitimi; bilim ve teknolojinin hızlı gelişmesine ayak uydurabilecek, yurt içinde ve yurt dışında rekabet edebilecek bilgi ve becerilere sahip, bireysel ya da grup çalışması yapabilen, yaşam boyu öğrenmenin önemini benimsemiş, etik ilkelere bağlı ve sorumluluk duygusu gelişmiş mühendisler yetiştirmek amacıyla hazırlanmış öğretim programlarına sahiptir.

Bulgaristan’da mühendislik eğitimi gören öğenciler sadece operasyonel ve organizasyonel beklentilere cevap vermekle kalmayıp organizasyonlarda değişime liderlik etme ve yönlendirme becerileriyle de ön plana çıkarlar.

Bulgaristan üniversitelerine mezun mühendisler; alanı ile ilgili, proje hazırlama-uygulama, ürün geliştirme, test ve analiz, servis-bakım, kalite kontrol ve imalattan sorumlu yöneticilik gibi işlerde görev alabilirler.

Mühendislik @ Technical University of Sofia

Technical University of Sofia Bulgaristan’da mühendislik eğitimi görmek isteyen öğrenciler için eğitim kalitesi, uluslar arası üniversiteler ile işbirlikleri ve modern eğitim imkanları açısından birincil tercihtir. Elektrik, Makine, Endüstri ve Bilgisayar mühendisliği gibi çok geniş bir yelpazede mühendislik lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim programları sunmaktadır. Üniversitede ayrıca lisans ve mühendislik tamamlama eğitim programları da mevcuttur. Technical University of Sofia eğitim ücreti her bir akademik yıl için 3000 Eur’dur. İngilizce hazırlık eğitim ücreti 2500 Eur’dur. Ödemeler birinci ve ikinci dönem olmak üzere iki eşit taksitte yapılabilir.

 • Kuruluş Yılı 1945
 • Popüler Bölümler Elektrik, Makine, Mekatronik
 • Toplam Öğrenci 11000
 • Yıllık Kontenjan 2600

Mühendislik @ Todor Kableshkov University

Todor Kableshkov University ulaştırma alanlarında; Otomotiv, Demiryolu, Endüstriyel Yönetim, Ulaştırma Yapı, IT & Bilgisayar, Lojistik ve Elektrik mühendisliği gibi geniş bir yelpazede eğitim programları sunan bir devlet üniversitesidir.
Üniversitenin, Varna Naval Academy ile işbirliği sayesinde uzak yol gemi kaptanlığı ve gemi makineleri gibi bölümleri de mevcuttur.
Eğitim dili İngilizce’dir. Todor Kableshkov University eğitim ücreti her bir akademik yıl için 2500 Eur’dur. İngilizce hazırlık eğitim ücreti 2500 Eur’dur. Ödemeler birinci ve ikinci dönem olmak üzere iki eşit taksitte yapılabilir.

 • Kuruluş Yılı 1922
 • Popüler Bölümler Otomotiv, Ulaştırma, Lojistik, Elektrik, Demiryolu
 • Toplam Öğrenci N/A
 • Yıllık Kontenjan N/A

Mühendislik @ Technical University of Gabrovo

Technical University of Gabrovo Bulgaristan’da mühendislik eğitimi görmek isteyen öğrenciler için bir diğer opsiyondur. Eğitim dili İngilizce’dir. Technical University of Gabrovo eğitim ücreti her bir akademik yıl için 2500 Eur’dur. İngilizce hazırlık eğitim ücreti 2500 Eur’dur. Ödemeler birinci ve ikinci dönem olmak üzere iki eşit taksitte yapılabilir.

 • Kuruluş Yılı 1840
 • Popüler Bölümler Elektrik, Makine, Mekatronik
 • Toplam Öğrenci N/A
 • Yıllık Kontenjan N/A