skip to Main Content
İSTANBUL 0555 804 2871 0216 337 0212 BURSA 0537 588 3631 0224 323 0300 SOFYA +359 87 840 9696

Sofya Teknik Üniversitesi, Bulgaristan’da teknik eğitimin verildiği en iyi üniversitelerden biridir.

Modern laboratuarları ve deneme yapılmasını sağlayan geniş imkanları ile Sofya şehrindeki Teknik Üniversite, Bulgaristan’da yüksek mühendislik öğrenimi veren en önemli kuruluşlardan biridir. Avrupa’da uzun tarihçesi ve gelenekleri olan en otoriteli akademik kurumlardan biridir.

Sofya Teknik Üniversitesinden mezun öğrencilerinden birçoğu Honeywell, Alcatel, Microsoft, IBM gibi dünyada önde gelen şirketlerde işe başlamaktadırlar.

Sofya Teknik Üniversitesinde öğrenim iki düzeyde gerçekleşir.
1.düzey: Dört yıllık lisans öğrenimi ( lise öğreniminden sonra )
2.düzey: 1,5 yıllık lisans üstü / Master öğrenimi ( lisans eğitiminden sonra )

Sofya Teknik Üniversitesi öğrencilerimiz tarafından en çok tercih edilen üniversitelerimizdendir. Okulun eğitim düzeyi Avrupa standartlarında olduğundan başarılı olmak isteyen öğrenciler için eğitim alınmasi gereken bir okul olarak nitelendirmekteyiz. Okulun ayrica ingilizce dilinde öğrenime başlatılan bölümleri tercih edilmektedir. Üniversitede eğitim alan öğrencilerin diğer ülkelerde okulun bağlantılı olduğu fabrika ve işletmelerde staj imkanı bulunmaktadır.

Okulun yurt kalitesi çok iyi olmamakla birlikte yurt kontenjanı doluluk oranı yüksek olduğundan okul yönetimi yeni gelen öğrencilere dönemsel olarak yurt odası temin etmekte zorlanmaktadir. Böyle durumlarda hiçbir öğrencimiz mağdur bırakılmamaktadır.

Üniversitenin Bulgaristan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Ulusal Degerlendirme ve Akreditasyon Kurumu tarafindan son kurumsal akreditasyonu 22 Aralik 2006 tarihinde verilmis olup, 6 yillik geçerliligi bulunmaktadir.