skip to Main Content

Bulgarstanda Üniversite Eğitimi

Universium Eğitim Danışmanlığı Türkiye’de istediği bölümü kazanamamış ya da yurtdışında üniversite eğitim almak isteyen öğrencilere Bulgaristanda üniversite eğitimi alternatifini ilk olarak sunan firmalardan biridir. Bulgaristan’da; sözleşmeli olarak belirli bir disiplin dahilinde çalışmalar yürüttüğü, devlet ve özel üniversitelerinin sayısını her geçen gün arttıran şirketimiz, bugün tam Bulgaristan’ın en prestijli üniversiteleri ile işbirliği içinde olarak daha çok gencimizin geleceğini garantiye alma şansını yaratabilmek için Türkiye’den öğrenci transferi gerçekleştirmektedir.

Bulgaristanda üniversite eğitimi; eğitim, yaşam ve konaklama maliyetleri açısından Avrupa ortalamasının altındadır. Buna karşın Bulgaristanda üniversite eğitim kalitesi Avrupa ortalamasında olup her geçen yıl daha da yükselmektedir. Yurtdışında özellikle Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için Bulgaristanda üniversite eğitimi ideal bir seçimdir. Eğitim kalitesin diğer Avrupa üniversiteleri ile eşdeğer ve maliyetlerin Avrupa ortalamasının altında olduğunu düşünürseniz Bulgaristanda üniversite eğitimi akıllıca bir tercih olacaktır.

Universium olarak; Bulgaristanda üniversite eğitimi konusunda en köklü Türk firmalarından biri olan UNIVERSİUM BG ile yapmış olduğumuz başarılı çalışmalar sayesinde, bugüne kadar Bulgaristan’da üniversite eğitimi için gönderdiğimiz öğrenci ve velilerimizin memnuniyeti gözle görünür şekildedir. UNİVERSIUM BG; şirketimiz Sofya şehrin’in merkezinde ofisi bulunan, bu zamana kadar еn başarılı danışmanlık şirketler arasında ilk olan, yaklaşık 30 ayrı üniversite rektörlüğünce öğrenci aktarımı konusunda yetkili kabul edilen şirket ortağımızdır.

Universium ve UNİVERSİUM BG şirketlerimiz bir araya gelerek, Bulgaristan’da üniversite eğitimi konusunda daha önce hiç yapılmamış, öğrencilerimize yönelik sağlam ve güvenli bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Burada önemli olan öğrencinin okula yerleştirilmesinden çok, öğrencinin eğitim aldığı süreçte okul devamsızlığı, ders problemleri, olası yurt problemleri ya da arkadaş sıkıntılarını ebeveynler ile paylaşarak ortak bir çözüm bulma yoluna gidilmesidir. Bu sebeple danışmanlık şirketi seçerken mutlaka daha öncesinden size öncelikli olarak velilerinin, daha sonrada öğrencilerinin referanslarını vermelerini isteyiniz.

Bulgaristanda üniversite eğitimi, fakülteler ve bölümler hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Bulgaristan üniversiteleri tam listesi için buraya tıklayın

UNİVERSİUM BG şirketimiz ile ortak yürüttüğümüz Bulgaristan Üniversiteleri projemizde hedefimiz Bulgaristan Üniversitelerinin tek yetkili kayıt merkezi haline gelmektir. Bunun için gerekli tüm çalışmaları yürüten şirketlerimiz hedefine emin adımlarla yürümektedir.