skip to Main Content

1922 yılında kurulan Todor Kableshkov Üniversitesi; Otomotiv, İnşaat ve Lojistik gibi transport mühendislik alanlarında eğitim veren devlet üniversitesidir. Üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim verilmektedir. İki fakülte ve transport kolejinden mevcuttur. Ortalama öğrenci sayısı 2 bin civarındadır. Eğitim ve bilimsel çalışmalar 4 ayrı binada yapılmaktadır. Söz konusu binalarda bir büyük salon, 23 özel kabine, 72 laboratuvar, 73 ders, pratik, bilgisayar, dil salonu ayrıca spor tesisleri mevcuttur.

Üniversitenin yurtları tarafımızca işletilmekte olup bir blok sadece Türk öğrencilere aittir. Sofya şehrinde diğer başka üniversitelerde de okuyan öğrenciler bu yurtları tercih ederler.

Üniversite çok geniş bir kampüs alanına sahip olmasından dolayı; tenis kortları, kapalı ve açık spor salonları ve kafeteryalar gibi oldukça geniş yelpazede sosyal alanlara da sahiptir. Yurtlarda konaklama iki kişilik odalarda; banyo ve WC oda içinde olacak şekilde tasarlanmıştır.

Öğrenciler, beslenme ve gıda ihtiyaçlarını daha bol çeşit sunmasından dolayı kampüslerin ve yurtların restaurant ve kafeteryalarını tercih etmektedirler. Bununla birlikte odaların içerisinde öğrencilerin kendi ihtiyaçlarına göre kullanabilecekleri mutfak tezgahı da mevcuttur. Öğrenciler dilerlerse odalarında; kettle, tost makinesi ve elektrikli ocak bulundurabilir ve beslenme ihtiyaçlarını bu şekilde de karşılayabilirler.

Eğitim ücretleri; 2500 Eur hazırlık, 2500 Eur fakülte. Ödemeler dönem başlarında yapılmak üzere iki eşit parçada yapılabilir.

Lisans Programları

Demiryolu Mühendisliği
Ulaştırma Teknolojii ve Yönetimi
Endüstriyel Yönetim
Ulaştırma Yapı İnşaatı
İletişim Bilgi Teknoloji ve Sistemleri
Ekoloji ve Lojistik Teknik Sistem Yönetimi
Otomotiv Mühendisliği
Elektrik Güç Mühendisliği ve Elektrikli Ekipmanları
Metro ve Elektrikli Toplu Taşıma Sistemleri
Ulaştırma Ekonomisi
Gemi Kaptanlığı
Gemi Mekaniği

Yüksek Lisans Programları

Ulaştırma Teknolojisi ve Yönetimi
Ulaştırma Yönetimi ve Lojistik
Ulaştırma Yapı İnşaatı
İletişim Bilgi Teknoloji ve Sistemleri
Üretim Robotları Tasarımı
Elektrik Güç Mühendisliği ve Elektrikli Ekipmanları
Ulaştırma Şirketleri Ekonomisi
Trafik Kazaları Araştırma Mühendisi
Demiryolu Mühendisliği
Otomotiv Mühendisliği
Elektrikli Arabalar
Proje Yönetimi
Yüksek Riskli Teknonojik Proses Yönetimi
Network ve Bilgi Sistemleri Güvenliği

Back To Top
×Close search
Ara