skip to Main Content
İSTANBUL 0555 804 2871 0216 337 0212 BURSA 0537 588 3631 0224 323 0300 SOFYA +359 87 840 9696

Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi

Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi alan öğrenciler, sektöre dair gerekli teorik ve pratik bilgi ve becerilerin yanısıra genel kültür ile donatılmış, uluslararası platformda rekabet edebilecek genç yönetici şef adayları olarak mezun olurlar.

Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi alan öğrenciler hem eğitimlerini tamamlamış olurlar hem de Avrupa mutfaklarını yerinde gözlemlemiş olurlar. Bulgaristan’da ki Devlet Üniversitelerinin eğitim dili ingilizcedir. Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi ücretleri Avrupa ortalamasının altındadir. Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi almak isteyen öğrenciler herhangi bir sınava tabii tutulmazlar. Lise diplamaları ile Bulgaristan’da bulunan devlet üniversitelerinden diledikleri fakülteye kayıt yaptırabilirler.

Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi almak isteyen öğrenci adayları dilerlerse aylığı 80-90 Eur olan yurtlarda kalabilir dilerlerse de 2-3 öğrenci bir araya gelip eşyalı daire tutabilirler. Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi almak isteyen öğrenci adayları ilk gidişte kullandıkları D vizesi bitiminde çıkacak olan oturum kartı ile bir daha vize ihtiyacı olmayacak şeklide Bulgaristan’da kalabilir ve eğitimlerine devam edebilirler.

Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi almak isteyen öğrenci adayları diledikleri zaman Türkiye’ye ziyaret yapabilirler. Türkiye-Bulgaristan arası otobüs yolculuğu 8 saattir. Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha ucuzdur. Bulgaristan’da Mutfak Sanatları Eğitimi almak isteyen öğrenci adayları daha detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızı arayabilirler.