skip to Main Content

Yurtdışında Otomotiv Mühendisliği Okumak

yurtdışında otomotiv mühendisliği okumak

Yurtdışında Otomotiv Mühendisliği Okumak

Yurtdışında otomotiv mühendisliği okumak ve uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak mı istiyorsunuz? Avrupa’da eğitim ve yaşam maliyetleri açısından büyük fırsatlar sunan Bulgaristan’ı tercih edin.

  • Sınavsız üniversite giriş sistemi
  • Hesaplı eğitim ve yaşam maiyetleri
  • Uluslararası diploma geçerliliği
  • Zorlaştırılmamış ders geçme sistemi
  • 7/24 Yerinde öğrenci danışmanlığı

Bulgaristan’da mühendislik fakülteleri, çalışmalarını uzmanlık alanlarına göre disiplinler arası eğitim ve araştırma odaklı olarak sürdürmektedir. Modern teknoloji çağına uyumlu şekilde, gelecek vizyonu ve merak duygusunu aşılayan, çevreye karşı sorumluluk taşıyan eğitim programları sunarlar.

Maliyet hesaplama aracı

Todor Üniversitesi

Sadece ulaştırma bölümlerinden oluşan, Todor Üniversitesi yurtdışında otomotiv mühendisliği okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihidir. Yıllık 3000 Eur eğitim ve aylık 300 Eur yaşam maliyetleri ile yurtdışında otomotiv mühendisliği okumak isteyen öğrenciler için tam bir eğitim fırsatıdır. Eğitiminizin sonunda alacağınız Avrupa Birliği Mavi Diploması ile Türkiye ya da dünyanın dilediğiniz ülkesinde kariyer hayatınıza başlayabilirsiniz. Bir Avrupa Birliği üyesi ülke olan Bulgaristan’dan mezun olan bütün öğrenciler aynı zaman Avrupa Mühendisler Odasına üye birer mühendis olurlar.

Giriş notu hesaplama aracı

Sınavsız Üniversite Nedir?

Sınavsız üniversite sistemine göre yurtdışında otomotiv mühendisliği okumak isteyen öğrenciler yeteneklerinin bir göstergesi olan diploma notuna göre seçilir, lise matematik ve fizik not ortalamalarına göre bölüme yerleşirler.

Öğrenci Seçme Sistemi

Yurtdışında otomotiv mühendisliği okumak isteyen öğrenciler, sınavsız üniversite eğitim sistemine göre eğitim alabilmesi için yeterli lise diploma notuna sahip olmalıdır. Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği yeterli puan 100 tam puan üzerinden en az 62’dir.

Öğrenci Yerleştirme Sistemi

Yurtdışında otomotiv mühendisliği okumak isteyen öğrenciler, sınavsız üniversite eğitim sistemine göre bölüme yerleşebilmesi için yeterli lise ders notlarına sahip olmalıdır. Mühendislik bölümüne yerleşebilmek için matematik ve fizik notlarına bakılır. Hesaplama ilgili derslerin yılsonu ortalamalarının ortalaması alınarak yapılır. Bu hesaplamayı sizler için hazırladığımız Giriş Notu Hesaplama Aracını kullanarak kolayca yapabilirisiniz.

Konaklama

Öğrenci ve velisi açısından konaklama, en az eğitim kalitesi ve maliyeti kadar önemlidir. Bulgaristan, Avrupa Birliği tam üyesi bir ülkedir. Avrupa Birliği’nde öğrenci yurtlarında konaklama belirli konfor ve güvenlik standartları ile düzenlenmiştir.

Buna göre bir yurt odasında konaklayacak öğrenci sayısı en fazla iki öğrencidir ve her odanın kendine ait WC/Banyosu bulunmalıdır. Yurtlar, genelde kampus dahilinde ya da okula 300 ila 500 metre yürüme mesafesinde bulunurlar.