skip to Main Content
İSTANBUL 0555 804 2871 0216 337 0212 BURSA 0537 588 3631 0224 323 0300 SOFYA +359 87 840 9696

Yurtdışında Tıp Eğitimi

yurtdisinda-tip-egitimi

Yurtdışında Tıp Eğitimi Okuyun

Yurtdışında tıp eğitimi almak ve uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya mı sahip olmak istiyorsunuz? Avrupa’da eğitim kalitesi ve yaşam maliyetleri açısından en ideal eğitim destinasyonu olan Bulgaristan’ı tercih edin.

  • Sofia University St.Kliment Ohridski
  • Medical University of Pleven
  • Medical University of Varna
  • Medical University of Sofia

Sofya Üniversitesi St.Kliment Ohridski Tıp Fakültesi, yurtdışında tıp eğitimine yeni ve ilerici bir görüş getirmek amacıyla 1888’de kurulmuştur. Seçkin öğretim kadrosuyla araştırmayı, bilgi üretimini ve toplum sağlığına hizmet vermeyi ön planda tutan bir devlet kurumudur. Yurtdışında tıp eğitimi alanında yarının lider doktorlarını yetiştirmeyi amaçlayan evrensel standartlarda bir eğitim kuruluşu olmayı hedefleyen üniversitenin eğitim dili İngilizce’dir.

Yurtdışında tıp eğitiminin en büyük avntajlarından biri dünyanın dilediğiniz ülkesinde Bilim Sınavına girmeden doktor olarak çalışabilirsiniz.

yurtdisinda-tip-lisans-egitimi

Eğitim Süreci

Yurtdışında tıp eğitimi, ilk yılı temel sağlık bilimleri dersleri gören öğrenciler 2. yıldan itibaren başlayan klinik ağırlıklı eğitim ise üniversite araştırma hastanesinde verilmektedir. Yurtdışında tıp eğitimi alan öğrencilere üniversitenin çeşitli laboratuar ve kliniklerinde araştırmalara katılma olanağı sağlanmakta ve öğrenciler teşvik edilmektedir.

Yurtdışında tıp eğitimi ilk yılında, çekirdek eğitim programına ek olarak, tıpla ilgili kurs ve seminerlere yer verilmektedir. İkinci yılda entegre bir programla temel tıp dersleri ve her geçen gün artan oranda klinik konuları sunulmaktadır.

Dördüncü yıldan sonra, yurtdışında tıp eğitimi alan öğrenciler uygulamalı staj eğitimine başlarlar. Bununla birlikte öğrenciler hastalıkların tanı ve tedavisi üzerinde çalışmaya başlarlar. Altıncı yılda ise hastanede intörn olarak, gözetim altında, hastaların bakımında görev ve sorumluluklar alarak tıp lisans eğitimini tamamlarlar.

Universite Statüsü Bölümler Eğitim Ücreti
Sofia St.Kliment Ohridski University Devlet Üniversitesi Tıp, Eczacılık 7700 Eur
Medicial University of Pleven Devlet Üniversitesi Tıp 7500 Eur
Medicial University of Varna Devlet Üniversitesi Tıp, Diş Hekimliği 7000 Eur
Medicial University of Sofia Devlet Üniversitesi Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık 8000 Eur
Medicial University of Plovdiv Devlet Üniversitesi Tıp 8000 Eur

Giriş Notu Hesaplama Aracı

Yükleniyor