skip to Main Content

Yurtdışı Eğitim Fuarı 2019

Yurtdışı eğitim fuarı 2019

Yurtdışı Eğitim Fuarı 2019

Yurtdışı eğitim fuarı 2019 takviminde, yurtdışında eğitim hakkında bilgi alabileceğiniz bir çok fuar bulabileceğiniz gibi günümüzde internet bu bilgi akışını fazlasıyla karşılamaktadır. Yurtdışı eğitim kararı verirken hiç şüphesiz bütçe en önemli faktör. Hesaplı bir bütçe ile uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak için Bulgaristan en iyi tercihtir.

• Sınavsız üniversite giriş sistemi
• Hesaplı eğitim ve yaşam maiyetleri
• Uluslararası diploma geçerliliği
• Zorlaştırılmamış ders geçme sistemi
• 7/24 Yerinde öğrenci danışmanlığı

Bulgaristan, hesaplı eğitim ve yaşam maliyetleri ile öne çıkan bir ülkedir. Avrupa vatandaşlarına ayrıca %20 indirim uygulaması Avrupa ülkelerinden çok yoğun öğrenci gelişlerine neden olmaktadır. Bu durum üniversitelerin %100’e yakın doluluk oranları yaşamasına ve yurtdışı eğitim fuarı 2019 gibi etkinliklere katılma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Maliyet hesaplama aracı

Fuarlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Fuarlar bütün üniversitelerin katılımına açıktır. Bir üniversitenin fuara katılmış ve stand açmış olması o üniversitenin eğitim kalitesinin göstergesi değildir.
  • Yurtdışı eğitim fuarı 2019 gibi etkinlikleri ziyaretinizde kesin kararınızı o an vermeyin. Çünkü fuarlar üniversitelerin rekabet ettiği ortamlardır.
  • Fuarda edindiğiniz bilgileri mutlaka üniversitenin resmi internet sitesinden edineceğiniz e-posta adresine gönderin ve bilgilerin doğruluğunu teyit ettirin.
Giriş notu hesaplama aracı

Eğitim ve Sınav Sistemi

Yurtdışı eğitim fuarı 2019 gibi etkinliklerde göreceğiniz gibi yurtdışında sınavsız öğrenci alan bir çok üniversite mevcuttur. Bulgaristan’da sınavsız okumak öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi olmadığı anlamına gelmez. Öğrenciler diploma mezuniyet notuna göre seçilir ve lise ders notlarına göre bölümlere yerleşirler. Öğrencilerimiz için hazırladığımız Giriş Notu Hesaplama Aracı ile yerleşmek istediğiniz bölümün puan durumunu birlikte değerlendiriyoruz.

Konaklama

İki kişilik üniversite yurt odalarında eviniz rahatlığında konaklayabilirsiniz. 7/24 sıcak su, wifi, merkezi ısıtma sistemi, oda içi banyo ve WC standart olarak sunulmaktadır. İsteyen öğrenciler eşyalı ve kullanıma hazır kiralık dairede de konaklayabilir. Kiralık daire bulunması konusunda öğrencilere emlak danışmanlığı hizmeti de vermekteyiz.

Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Yurtdışı eğitimde, eğitim ve yaşam maliyetlerinin hesaplı olması da önemlidir. Sizler için hazırladığımız Maliyet Hesaplama Aracını kullanarak yıllık eğitim ve aylık yaşam maliyetini hesaplayabilirsiniz.