skip to Main Content

Bulgaristanda Eczacılık Eğitimi Okumak

Bulgaristanda eczacılık eğitimi okumak isteyen öğrencilerin öncelikli tercihi Avrupa ve dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer alan Sofia University St.Kliment Ohridski’dir.

Bulgaristan eczacılık eğitimi okumak, eczacılık alanında uluslararası düzeyde eğitim kalitesini mavi diploma vererek belgelendirmiş yetkin bir bölümdür. Uluslararası araştırmalarda etkin rol almış seçkin profesörlerin eğitim verdiği Bulgaristan eczacılık eğitimi okumak dünya ülkeleri tarafından da saygınlığıyla tanınmaktadır. Bulgaristan Eczacılık Fakültesi, eldeki hazır bulunan bilgilerin yanı sıra üretken bilgileriyle de insan sağlığı üzerinde aktif rolü olan ilaçların etkilerini modern araştırmalarla tamamlayarak eldeki verilerin artırılmasını sağlar.

Bulgaristan eczacılık eğitimi okumak isteyen öğrencilerin ilk terchi olan Sofia University St.Kliment Ohridski 1888 yılında kurulmuş Avrupa’nın saygın devlet üniversiteleri arasında yer alır. Etkin ve tecrübeli eğitim kadrosu ile öğrencilerine büyük avantajlar sağlamaktadır. Modern donanımlı laboratuvarları ile öğrencilerin pratik öğrenme kapasitesini yükseltir.

Eğitim Kalitesi?

Bulgaristanda eczacılık eğitimi okumak seçkin profesörlerinden eczacılık ile ilgili bütün detayların uluslararası düzeyde öğretildiği eczacılık fakültesinin amacı;

  • İlaçların sadece kullanım ve etki alanlarını göstermek değil aynı zamanda ilaçların oluşum süreciyle ilgili de bilgilendirmektir.
  • İlaçların üretilmesinden hastalara ulaştırılmasına kadar ki geçen sürede aktif rol alan eczacılar ilaçların doğru kullanımı.
  • İlaçların hastalar üzerindeki etkileri hakkında da bilgi vererek toplum sağlığına katkı sağlarlar. Her ilaç ancak doğru kullanımı sayesinde fayda ve şifa sağlar. Aksi hâlde çoğu ilaçların etken maddeleri insan sağlığında yarardan çok hasara sebep olur.
  • Bulgaristanda eczacılık eğitimi okumak isteyen öğrencilerine sadece ilaçların hastalıklar üzerindeki etkilerini değil kullanım şekillerindeki ve insan anatomisindeki etkilerini.
  • Her bir anatominin ilaç etkileşimlerinin farklılığını öğretir.
  • Bulgaristan Eczacılık Fakültesi, eğitim verdiği öğrencilerine yalnızca eczacı olarak bakmaz aynı zamanda dünyadaki bilimsel araştırmalara katkı sağlayacak olan bilim adamları gözüyle bakarak bu hassasiyetiyle eğitim verir.

Eğitim Misyonu?

Bulgaristanda eczacılık eğitimi okumak alanında en iyisi olan seçkin profesörlerin eğitim metodlarıyla her geçen gün daha da gelişerek bilime ışık tutmaya devam eden Bulgaristan Eczacılık Fakültesi, dünya ülkelerindeki üniversitelere danışmanlık açısından model olmayı temel vizyonu ve misyonu olarak kabul etmiştir. Geniş görüşlü misyonuna toplumun sağlık düzeyinin yükseltilmesinde eczacılara düşen aktif rolü özümseyen mezunlar yetiştirerek tamamlamıştır. Bilimdeki eksikliklerin farkına varabilen bu eksiklikleri aldığı eğitimle birleştirerek tamamlayabilen analitik düşünme yetisine sahip bilim adamları yetiştirmektir.

Eğitim Ücretleri

Bulgaristanda eczacılık eğitimi okumak maliyeti hazırlık sınıfı ücreti 3500 eur. Lisans eğitim ücreti ise sadece yedi bin yedi yüz euro olup iki taksit imkânı vardır.

Bulgaristanda üniversite eğitimi, fakülteler ve bölümler hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Bulgaristan üniversiteleri tam listesi için buraya tıklayın