skip to Main Content

Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Okumak

Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Okumak

Yurtdışında İnşaat Mühendisliği Okumak

Yurtdışında inşaat mühendisliği okumak ve uluslar arası geçerliliği bir diplomaya sahip olmak için Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan’ı tercih edin! Hesaplı eğitim ve yaşam maliyetleri ile Bulgaristan’da eğitim almak size çok geniş bir alanda kariyer imkanları sağlayacaktır.

  • Sınavsız üniversite giriş sistemi
  • Hesaplı eğitim ve yaşam maiyetleri
  • Uluslararası diploma geçerliliği
  • Zorlaştırılmamış ders geçme sistemi
  • 7/24 Yerinde öğrenci danışmanlığı

Avrupa Birliği dahilinde alacağınız eğitim ve mavi diploma Türkiye dahil 130’dan fazla ülkede geçerlidir. Günümüzde Türk inşaat firmaları deniz aşırı ülkelerde çok büyük inşaat projelerinde yer almakta ve sevilmektedir. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında iyi bir kariyer için yurtdışında inşaat mühendisliği okumak çok ciddi faydalar sağlayacaktır.

Maliyet hesaplama aracı

İnşaat Fakülteleri

Bulgaristan üniversiteleri, yurtdışında inşaat mühendisliği okumak isteyen öğrencilere farklı yapısal alanlarda eğitim programları sunar. Buna göre kariyer hayatınızda binalar inşa etmek istiyorsanız inşaat mühendisliği okuyabilirsiniz. Hayır ben yol, köprü, tünel ya da liman gibi ulaştırma yapıları inşa etmek istiyorum diyorsanız ulaştırma inşaat mühendisliği okuyabilirsiniz. Çünkü bu iki farklı alandaki yapılar çok farklı statik değerlere sahiptir.

Lyuben Karavelov University, 1938 yılında Sofya’da kurulmuş; yapı inşaat ve mimarlık alanlarında eğitim veren bir devlet üniversitesidir. Varna Free University, 1991 yılında Varna’da kurulmuş; yapı inşaat ve mimarlık alanlarında eğitim veren özel bir üniversitededir. Todor Kableshkov University, 1917 yılında Sofya’da kurulmuş; yol, köprü, tünel gibi ulaştırma inşaat mühendisliği eğitimi veren bir devlet üniversitedir.

Giriş notu hesaplama aracı

Sınavsız Üniversite ve Seçme Yerleştirme Sistemi

Sınavsız üniversite sistemine göre yurtdışında inşaat mühendisliği okumak isteyen öğrenciler yeteneklerinin bir göstergesi olan diploma notuna göre seçilir, lise matematik ve fizik not ortalamalarına göre bölüme yerleşirler. Yurtdışında inşaat mühendisliği okumak isteyen öğrenciler, sınavsız üniversite eğitim sistemine göre bölüme yerleşebilmesi için yeterli lise ders notlarına sahip olmalıdır. Bu hesaplamayı sizler için hazırladığımız Giriş Notu Hesaplama Aracını kullanarak kolayca yapabilirisiniz.

Konaklama

Öğrenci ve velisi açısından konaklama, en az eğitim kalitesi ve maliyeti kadar önemlidir. Bulgaristan, Avrupa Birliği tam üyesi bir ülkedir. Avrupa Birliği’nde öğrenci yurtlarında konaklama belirli konfor ve güvenlik standartları ile düzenlenmiştir.

Buna göre bir yurt odasında konaklayacak öğrenci sayısı en fazla iki öğrencidir ve her odanın kendine ait WC/Banyosu bulunmalıdır. Yurtlar, genelde kampus dahilinde ya da okula 300 ila 500 metre yürüme mesafesinde bulunurlar.