skip to Main Content

Yurtdışında İşletme Okumak

Yurtdışında İşletme Okumak

Yurtdışında İşletme Okumak

Yurtdışında işletme okumak ve uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak için Avrupa Birliği tam üyesi Bulgaristan’ı tercih edin. Yurtdışında üniversite okumak ve farklı kültürlerden insanlar ile tanışmak her öğrencinin hayalidir. Küreselleşen ve neredeyse sınırların kalktığı günümüz dünyasında iyi bir kariyer hayatı için yurtdışı eğitim en uygun araçtır.

• Sınavsız üniversite giriş sistemi
• Hesaplı eğitim ve yaşam maiyetleri
• Uluslararası diploma geçerliliği
• Zorlaştırılmamış ders geçme sistemi
• 7/24 Yerinde öğrenci danışmanlığı

Sınav ve Eğitim Sistemi

Sınavsız olarak yurtdışında işletme okumak kesinlikle öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi olmadığı anlamına gelmez. Öğrenciler diploma mezuniyet notuna göre seçilir ve lise ders notlarına göre bölümlere yerleşirler. Öğrencilerimiz için hazırladığımız Giriş Notu Hesaplama Aracı ile yerleşmek istediğiniz bölümün puan durumunu birlikte değerlendiriyoruz.

Yurtdışında İşletme Okumak

Denklik ve Yatay Geçiş

Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yerleşik üniversitelerde aldığınız yurtdışı eğitim Türkiye dahil olmak üzere dünya genelinde çok özel bir statüde değerlendirilir. Aldığınız eğitim başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Amerika, İngiltere ve Avusturalya dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkelerinde geçerlidir. Yurtdışında işletme okumak, mezun olan öğrencilere bir çok avantajlar sağladığı gibi eğitimi devam eden öğrencilere de diledikleri ülkeye yatay geçiş imkanı sağlar.

Yurtdışında İşletme Okumak

Konaklama

Yurtdışında işletme okumak için Bulgaristan’ı tercih eden öğrenciler ve velileri açısından konforlu ve güvenli bir konaklama en az eğitim kalitesi ve maliyeti kadar önemlidir. Avrupa Birliği’nde öğrenci konaklaması bazı konfor ve güvenlik standartları ile belirlenmiştir. Bir yurt odasında konaklayacak öğrenci sayısı en fazla iki kişidir ve her odanın kendine ait bağımsız WC/Banyosu mevcuttur.

Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Sizler için hazırladığımız Maliyet Hesaplama Aracını kullanarak yıllık eğitim ve aylık yaşam maliyetini hesaplayabilirsiniz.

Eğitim Dili ve Hazırlık Eğitimi

Eğitim dili İngilizce’dir. Yurtdışında işletme okumak için Bulgaristan’ı tercih eden öğrenciler, 4+4 aylık iki dönemden oluşan toplamda 8 aylık bir akademik yıl süren İngilizce hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitiminin ilk döneminde öğrenciler temel İngilizce gramer dersleri görürler. İkinci dönem kayıt olduğu lisans programına uygun şekilde terminolojik İngilizce dersler görürler. Yeterli seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olduğunu düşünen öğrenciler Hazırlık Muafiyet Sınavına girebilirler.