skip to Main Content

Yurtdışında Psikoloji Okumak

yurtdışında psikoloji okumak

Yurtdışında Psikoloji Okumak

Yurtdışında psikoloji okumak ve uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak mı istiyorsunuz? Avrupa’da eğitim ve yaşam maliyetleri açısından büyük fırsatlar sunan Bulgaristan’ı tercih edin.

  • Sınavsız üniversite giriş sistemi
  • Hesaplı eğitim ve yaşam maiyetleri
  • Uluslararası diploma geçerliliği
  • Zorlaştırılmamış ders geçme sistemi
  • 7/24 Yerinde öğrenci danışmanlığı

Bulgaristan’da sosyal bilimler fakülteleri, çalışmalarını uzmanlık alanlarına göre disiplinler arası eğitim ve araştırma odaklı olarak sürdürmektedir. Modern çağa uyumlu şekilde, gelecek vizyonu ve merak duygusunu aşılayan, çevreye karşı sorumluluk taşıyan eğitim programları sunarlar.

Maliyet hesaplama aracı

New Bulgarian University

1991 yılında kurulmuş ve özel bir üniversite olan New Bulgarian University yurtdışında psikoloji okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihidir. Yıllık 3500 Eur eğitim ve aylık 300 Eur yaşam maliyetleri ile yurtdışında psikoloji okumak isteyen öğrenciler için tam bir eğitim fırsatıdır. Eğitiminizin sonunda alacağınız Avrupa Birliği Mavi Diploması ile Türkiye ya da dünyanın dilediğiniz ülkesinde kariyer hayatınıza başlayabilirsiniz.

Giriş notu hesaplama aracı

Sınavsız Üniversite Nedir?

Sınavsız üniversite sistemine göre yurtdışında psikoloji okumak isteyen öğrenciler yeteneklerinin bir göstergesi olan diploma notuna göre seçilir, lise ders not ortalamalarına göre bölüme yerleşirler.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi

Yurtdışında psikoloji okumak isteyen öğrenciler, sınavsız üniversite eğitim sistemine göre eğitim alabilmesi için yeterli lise diploma notuna sahip olmalıdır. Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği yeterli puan 100 tam puan üzerinden en az 62’dir. Psikoloji bölümü için lise ders notlarına bakılmaz, yeterli diploma notu ile bölüme yerleşebilirsiniz.

Konaklama

Öğrenci ve velisi açısından konaklama, en az eğitim kalitesi ve maliyeti kadar önemlidir. Bulgaristan, Avrupa Birliği tam üyesi bir ülkedir. Avrupa Birliği’nde öğrenci yurtlarında konaklama belirli konfor ve güvenlik standartları ile düzenlenmiştir.

Buna göre bir yurt odasında konaklayacak öğrenci sayısı en fazla iki öğrencidir ve her odanın kendine ait WC/Banyosu bulunmalıdır. Yurtlar, genelde kampus dahilinde ya da okula 300 ila 500 metre yürüme mesafesinde bulunurlar.

Eğitim ve yaşam maliyetleri hesaplaması için sizler için hazırladığımız online Eğitim & Yaşam Maliyeti Hesaplama Aracını kullanabilirsinz.