skip to Main Content

Yurtdışında Lisans Tamamlama Eğitimi

Yurtdışında Lisans Tamamlama Eğitimi

Yurtdışında Lisans Tamamlama Eğitimi

Meslek Yüksek Okulu mezunları ya da lisans eğitimlerini yarıda bırakan öğrenciler için geliştirilen bu programda üniversite tarafından fark dersler belirlenip, eğitimin dört yıllık lisans eğitimine tamamlanması amaçlanır. Yurtdışında lisans tamamlama eğitimi ve uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak için Sofya Teknik Üniversitesini tercih edin!

 • İnşaat Lisans Tamamlama
 • Elektrik Lisans Tamamlama
 • Makine Lisans Tamamlama
 • Yazılım Lisans Tamamlama

Elektrik, makine, yazılım ve inşaat alanlarında lisans tamamlama eğitim programları mevcuttur. Mezun olduğunuz ön lisans eğitim programına ek olarak 5 sömestr daha eğitim almanız sağlanarak yapılmaktadır. Eğitim programı modül olup her sömestr için 15 gün derslere katılmanız gerekir. 15 günün sonunda sınavlarınıza girerek sömestr tamamlayabilirsiniz. Kayıt evrakları lise seviyesi evraklardır, ders mahsup evrakları ön lisans mezuniyetinde aldığınız evraklardır.

Maliyet hesaplama aracı

Kayıt ve Ders Mahsup Evrakları

Kayıt Evrakları

 • Lise diplomasının noter sureti
 • Lise ders notlarınızı gösteren transkript
 • Diploma yeterlilik yazısı
 • Sağlık Raporu

Ders Mahsup Evrakları

 • Ön lisans diploması noter sureti ve aslı
 • Ön lisans diploma ekleri ve transkript
 • Ön lisans ders içerikleri

Burada aklınıza şu soru gelebilir Ben zaten ön lisans mezunuyum. Neden lise evrakları ile kayıt oluyorum? Çünkü Avrupa Ders Geçme ve Kredi Sistemine göre bir öğrencinin yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırabilmesi için lise evraklarını beyan etmesi zorunluluğu vardır. Diğer taraftan tamamlama eğitiminiz bittikten sonra okul size yeni baştan bir lisans diploması verecek. Ön lisans evraklarınız sadece ders mahsubu için kullanılır.

Giriş notu hesaplama aracı

Sofya Teknik Üniversitesi

1947 yılında kurulmuş ve mühendislik alanlarında eğitim veren köklü bir devlet üniversitedir. Kurulduğu günden bugüne 10 binden fazla Türk öğrencinin mezun olduğu saygın bir kurumdur. Amerika ve Avrupa’da yerleşik üniversiteler ile yaptığı akreditasyon anlaşmaları ile çok zengin ders içeriklerine sahiptir. Üniversite uzun yıllardır yurtdışında lisans tamamlama eğitimi vermekte ve bu konuda geniş tecrübeye sahiptir.

Sınavsız Üniversite ve Seçme Yerleştirme Sistemi

Sınavsız üniversite sistemine göre yurtdışında lisans tamamlama okumak isteyen öğrenciler yeteneklerinin bir göstergesi olan lise diploma notuna göre seçilir, lise matematik ve fizik not ortalamalarına göre bölüme yerleşirler. Bu hesaplamayı sizler için hazırladığımız Giriş Notu Hesaplama Aracını kullanarak kolayca yapabilirisiniz.

Konaklama

Yurtdışında lisans tamamlama eğitimi için gelen öğrenciler için okulun yurdunda, misafirhanesinde günlük 15 BGN konaklama ücreti karşılığı kalabilirler. Dileyen öğrenci yine aynı ücrete okul civarındaki otellerde de konaklayabilir.