skip to Main Content

Avrupa’da Tıp Okumak

Avrupa’da tıp okumak

Avrupa’da Tıp Okumak

Avrupa’da tıp okumak ve uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak için St.Kliment Ohridski Sofya Universitesini tercih edin! Hesaplı eğitim ve yaşam maliyetleri ile Avrupa’da tıp eğitim almak artık hayal değil.

  • Üniversite giriş sınavı yok!
  • Hesaplı eğitim ve yaşam
  • Uluslar arası geçerlilik
  • 7/24 Yerinde danışmanlık

Kurulduğu 1888 yılından bugüne binlerce Türk öğrencinin mezun olduğu Sofya Üniversitesi dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000 içerisindedir. Modern ve ilerici bir eğitim anlayışıyla geleceğin tıp doktorlarının yetiştirilmesinde esas olan pratik eğitimdir. Avrupa’da tıp okumak için Sofya Üniversitesini tercih eden öğrenciler 2.sınıftan sonra hastane eğitimine başlarlar.

Maliyet hesaplama aracı

Sınavsız Üniversite ve Seçme Yerleştirme Sistemi

Sınavsız üniversite sistemine göre Avrupa’da tıp okumak isteyen öğrenciler yeteneklerinin bir göstergesi olan diploma notuna göre seçilir, lise biyoloji ve kimya not ortalamalarına göre bölüme yerleşirler. Avrupa’da tıp okumak isteyen öğrenciler, sınavsız üniversite eğitim sistemine göre bölüme yerleşebilmesi için yeterli lise ders notlarına sahip olmalıdır. Bu hesaplamayı sizler için hazırladığımız Giriş Notu Hesaplama Aracını kullanarak kolayca yapabilirisiniz.

Giriş notu hesaplama aracı

Konaklama

Avrupa’da tıp okumak için gelen öğrenci ve velisi açısından konaklama, en az eğitim kalitesi ve maliyeti kadar önemlidir. Bulgaristan, Avrupa Birliği tam üyesi bir ülkedir. Avrupa Birliği’nde öğrenci yurtlarında konaklama belirli konfor ve güvenlik standartları ile düzenlenmiştir.

Buna göre bir yurt odasında konaklayacak öğrenci sayısı en fazla iki öğrencidir ve her odanın kendine ait WC/Banyosu bulunmalıdır. Yurtlar, genelde kampus dahilinde ya da okula 300 ila 500 metre yürüme mesafesinde bulunurlar.

Danışmanlığımız

Avrupa’da tıp okumak için kayıt olan öğrencilerin; Bakanlık ve okuldan öğrenci kabul mektubu, yurt ön kayıt rezervasyon gibi teknik konular danışmanlığımız kapsamındadır. Kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilerin vize dosyaları hazırlanır ve konsolosluğa başvuru yapması için öğrenciye verilir.

Vizesi onaylanıp ülkeye ilk defa gelen her öğrenci karşılanır okula ve yurda ulaşımı sağlanır. Her bir öğrenci için aylık 10 Eur prim ödemesi karşılığında yıllık 30 bin Eur teminatlı sağlık sigortası yapılır. Aylık prim ödemeleri öğrenciye aittir. Takip eden günlerde öğrenci okul ve yurdunda periyodik olarak ziyaret edilir ve bir ihtiyacı olup olmadığı kontrol edilir.