skip to Main Content

Yurtdışında Veterinerlik Okumak

Yurtdışında Veterinerlik Okumak

Veterinerlik Lisans Eğitimi

Yurtdışında veterinerlik okumak ve uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya mı sahip olmak istiyorsunuz? Avrupa’da eğitim kalitesi ve yaşam maliyetleri açısından en ideal eğitim destinasyonu ve bir Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan’ı tercih edin.

  • Kuruluş Yılı 1922
  • Popüler Bölümler Veterinerlik
  • Toplam Öğrenci 3500
  • Yıllık Kontenjan 600

Sofya Ormancılık Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, yurtdışında veterinerlik okumak isteyen öğrencilere yeni ve ilerici bir görüş getirmek amacıyla 1925’te kurulmuştur. Üniversite seçkin öğretim kadrosuyla araştırmayı, bilgi üretimini ön planda tutar. Yurtdışında veterinerlik eğitimi alanında yarının lider veteriner hekim ve bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlar. Evrensel standartlarda bir eğitim ve sağlık kuruluşu olmayı hedefleyen Sofya Ormancılık Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizce’dir.

Üniversite hayvancılık ve uygulama eğitim alanı olarak Yundola ve Vrazhdebna köylerinin arasında kalan alanı kullanır. Hayvancılık ile uğraşan bölge halkı yurtdışında veterinerlik okumak için gelen öğrencilere karşı çok sıcak ve misafirperverdir.

1925 yılında kurulan Sofya Ormancılık Üniversitesi Bulgaristan’nın en eski eğitim merkezleri arasında yerini alır. Yurtdışında veterinerlik okumak için her yönüyle ideal bir üniversitedir. Bünyesinde; Veterinerlik, Ormancılık, Orman Endüstrisi, Peyzaj Mimarlığı, Argonomy ve Endüstri Yönetimi, ormancılık eğitimi ve araştırma merkezlerini barındırır.

Üniversite kampüsü, Yundola, Barzia ve eğitim/uygulama alanı olarak kullanılan Vrazhdebna köylerinin yakınındadır. Üniversitede 51 profesör görev yapmaktadır. Yurtdışında veterinerlik okumak isteyen öğrencilere modern bir ortamda yurtdışında veterinerlik eğitimi fırsatı sunar. 100.000’nin üzerinde kitap ve akademik araştırmanın bulunduğu bir kütüphanesi mevcuttur.

Sofya Ormancılık Üniversitesi, yarının lider veteriner hekim ve bilim insanlarının yetiştirmesi amacıyla 1925 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Araştırma Merkezleri

  • Memeli Araştırma Merkezi

Bu merkez, hayvan hastalıkları, bağışıklık, üreme ve ağrı yönetimi alanlarında araştırma programları sunar.

  • Koruma Amaçlı Tıp & Ekosistem Sağlığı Merkezi

Merkez, vahşi yaşam eko sistem genelinde değiştirilen ortamlar ve bulaşıcı hastalıklar arasındaki karmaşık durumları inceler. Özellikle nesli tükenmekte olan türlerin korunması, flora ve fauna için yönetim stratejileri geliştirme konularına odaklanır.

  • Veterinerlik & Tıp Eğitimi’nde Araştırma ve İnovasyon Merkezi

Hem veterinerlik hem de tıp eğitimi alanında araştırmaları teşvik etmek için çalışan bilim insanlarına ev sahipliği yapar.

Yöre halkı yurtdışında veterinerlik okumak için isteyen yabancı öğrencilere karşı sıcak ve misafirperver davranırlar. The University of Forestry veterinerlik bölümüne sahip ve öğrencilerin ilk tercihdir. Üniversite konusu gereği şehir merkezi yerine yeşil ormanlık alandadır. Technical University of Sofia ve Studentski Grad diğer adıyla Öğrenci Şehri’ne komşudur. Eğitim dili İngilizce’dir.