skip to Main Content

Yurtdışında Eczacılık Okumak

Yurtdışında eczacılık okumak

Yurtdışında eczacılık okumak ve uluslar arası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmak için dünya üniversiteler sıralamasında ilk 500 içerisinde yer alan Sofya Üniversitesini tercih edin.

Kaliteli bir eğitim ve beraberinde hesaplı eğitim ve yaşam maliyetleri açısından değerlendirecek olursak yurtdışında eczacılık okumak isteyen öğrenciler açısından St.Kliment Ohridski Sofia University açık ara öne geçer.  Sofia University 1888 yılında kurulmuş, özellikle sağlık ve insani bilimler alanlarında eğitim veren bir devlet üniversitesidir.

Giriş Şartları

Yurtdışında eczacılık okumak için her ülkenin ve üniversitenin farklı şartları vardır. Bulgaristan’da eczacılık bölümüne yerleşebilmeniz için istenen puanı, Giriş Notu Hesaplama Aracını kullanarak hesaplayabilirsiniz.

Sağlık bilimleri bölümlerinden birine yerleşmek ve özellikle de yurtdışında eczacılık okumak isteyen öğrencilerin lise eğitim hayatlarında biyoloji ve kimya derslerine yüksek ilgilerinin olması ve bu doğrultuda ders notlarının yüksek olması beklenir.

Eğitim Dili ve Süresi

Eğitim dili İngilizce ve eğitim süresi hazırlık eğitimi hariç 5 akademik yıldır. Bütün öğrenciler yüksek lisans derecesi ile Yüksek Eczacı ünvanı ile mezun olurlar. Yurtdışında diş hekimliği okumak isteyen öğrenciler ilk yıl İngilizce hazırlık eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra lisans eğitimlerine başlayabilirler. Sağlık bilimleri bölümlerinin hazırlık eğitimi içeriği İngilizce dilinde biyoloji ve kimya derslerinden oluşur. Öğrenciler 9-10 kişilik sınıflarda 4+4=8 aylık iki dönemden oluşan eğitimi alırlar.

Eğitim Ücreti ve Ödeme

İlk yıl İngilizce hazırlık eğitimi ücreti 3500 Eur’dur. Lisans eğitim ücreti yıllık 7700 Eur’dur. Yurtdışında eczacılık okumak için eğitim alan öğrenciler hazırlık eğitimi dahil bütün eğitim ücretlerini dönem başlarında olmak üzere iki eşit taksitte ödeyebilirler.

Konaklama

Sofya şehrinde konaklama seçenekleri olarak hem okul yurdu hem de kiralik daire bakımından oldukça zengin alternetifler sunar. Yurtdışında diş hekimliği okumak isteyen öğrenciler detaylı bilgi için Konaklama sayfasını ziyaret ediniz.

Sofya şehrinde konaklama seçenekleri olarak hem okul yurdu hem de kiralik daire bakımından oldukça zengin alternetifler sunar. Yurtdışında diş hekimliği okumak isteyen öğrenciler detaylı bilgi için Konaklama sayfasını ziyaret ediniz.