skip to Main Content

Yurtdışında Hemşirelik Okumak

Yurtdışında Hemşirelik Okuyun

Yurtdışında hemşirelik okumak ve uluslar arası geçerliliği olan bir mavi diplomaya sahip olmak istiyorsanız, eğitim ve yaşam maliyetleri açısından en ideal eğitim destinasyonu aynı zamanda bir Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan’ı tercih edin.

Yurtdışında hemşirelik eğitiminde ilk yıl temel sağlık bilimleri dersleri gören öğrenciler, 2. yıldan itibaren başlayan klinik ağırlıklı eğitim ise üniversite araştırma hastanesinde verilmektedir. Ayrıca yurtdışında hemşirelik eğitimi alan öğrencilere üniversitenin çeşitli laboratuar ve kliniklerinde araştırmalara katılma olanağı sağlanmakta ve öğrencilerin pratik tecrübeleri artırılmaktadır.

Yurtdışında hemşirelik okumanın en büyük avantajlarından biri dünyanın dilediğiniz ülkesinde Bilim Sınavına girmeden hemşire olarak çalışabilirsiniz.

Üniversite Kabul ve Giriş Şartları

Yurtdışında hemşirelik eğitimi giriş şartları diğer sağlık bilimleri bölümleri ile aynıdır. Sınavsız yapılan öğrenci yerleştirme sistemine göre öğrencilerin lise eğitiminde biyoloji ve kimya dersleri görmüş olmaları istenir. Bu derlerinin zayıf olmaması yılsonu ders ortalamalarının ortalamasının en az 62 olması şartı vardır. Sizler için hazırladığımız Giriş Notu Hesaplama Aracını kullanarak bu hesaplamayı kolayca yapabilirsiniz.

Medical University of Sofia

Üniversite, Sofya Tıp Üniversitesi dört fakülte, üç kolej ve on dört üniversite hastanesinden oluşmaktadır. Kendinizi profesyonel tıp alanında geliştirmeye yönelik mükemmel olanaklar sağlar. Eğitim dili İngilizce ve eğitim süresi ilk yıl hazırlık hariç 4 akademik yıldır.

Üniversite, Avrupa Kredi Transfer Sistemine dahildir ve yurtdışında hemşirelik okumak öğrencilere Erasmus plus programları sunar. Erasmus + programı ile Almanya, Polonya, Avusturya, Belçika, Fransa, Yunanistan, İtalya, Hollanda ve İspanya gibi ülkelerde eğitim görebilirsiniz. Son olarak ve en önemlisi Bulgaristan Avrupa Birliği ülkesi olduğundan dolayı diplomanız bütün dünyada geçerlidir.

Konaklama Seçimi

Yurtdışında üniversite eğitimi alacak öğrencilerin en merak ettiği konulardan biride konaklama seçenekleridir. Avrupa Birliği ülkelerinde okul yurtları belirli standartlar ile düzenlenmiştir.

Buna örnek olarak odada kalacak öğrenci sayısı ve her odanın kendisine ait bağımsız WC ve banyoya sahip olmasını sayabiliriz. Bir Avrupa Birliği tam üyesi olan Bulgaristan’da okul yurt odalarında en fazla iki öğrenci kalabilir. Bazı yurtlarda çift kişilik ücret ödeyerek odada tek kişi kalma imkanı mevcuttur. Universium olarak yurtdışında hemşirelik eğitimi için gelen öğrencilere okul kayıt işlemleri yapıyoruz. Bunun yanı sıra uygun fiyatlar ile konaklayabilecekleri güvenli ve eğitim görecekleri okullara yakın yurt ayarlamalarını da yapıyoruz.