skip to Main Content

Yurtdışında Tıpta Uzmanlık

yurtdisinda-tipta-uzmanlik

Yurtdışında Tıpta Uzmanlık

180 yıllık köklü geçmişi ve modern tıbbi teçhizatlarla donanımlı hastaneleri ile St.Kliment Ohridski Üniversitesi yurtdışında tıpta uzmanlık eğitimi saygın bir devlet kurumudur. Tıpta uzmanlık eğitimlerini tamamlayan öğrenciler Türkiye dahil olmak dünyanın istedikleri ülkesinde üstelik Bilim Sınavı derecesi yapmaya gerek kalmadan iş bulma imkanına sahip olacaklardır.

Başlıca temel avantajları olarak şunları sayabiliriz;

  • Hesaplı eğitim ücreti
  • Kolay ödeme seçenekleri
  • Uluslararası geçerlilik
  • Hastalar ile bire bir ve yakın çalışma imkanı
  • Dilediğiniz uzmanlık dalını seçebilme imkanı
  • Teorik yerine ağırlıklı olarak pratik çalışma imkanı

Yurtdışında bu denli saygın bir devlet üniversitesinde tıpta uzmanlık eğitim görmek demek; mezun olduğunuz lisans eğitimi sonrası bilgilerinizi artırmak, uzmanlaşmak, dünyanın dört bir köşesinden gelen meslektaşlarınız ve uzmanlarla çok uluslu bir ortamda Avrupa Birliği diploması elde etmek demektir.

Pratik Eğitim

Yurtdışında tıpta uzmanlık eğitimlerini tamamlamış uzman doktorlarımız bilirler ki, bazı ülkelerde uzmanlık öğrencisinin hasta ile iletişimde olması, teması ve uygulamaları katılması kısıtlanır ve daha çok teorik eğitime ağırlık verilir. St.Kliment Ohridski’de bu durumun tam tersi olarak tıpta uzmanlık eğitimi pratik esaslara göre verilir ve öğrenci bolca hasta ile çalışma imkanı bulur. Uzmanlık eğitiminiz süresince hastaneler herhangi bir maaş ya da ücret ödemesi yapmazlar.

Uzmanlık Dalı Seçimi

Yurtdışında tıpta uzmanlık eğitimi görmek için herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Dilediğiniz uzmanlık dalında eğitim görebilirsiniz. Üniversitenin toplam 150 kişilik uzmanlık kontenjanının bütünü firmamız yönetimindedir. Dermatoloji ya da cerrahi gibi çok talep olunan uzmanlık dallarında dahi kontenjan sıkıntısı yoktur.

blank

Eğitim Dili ve Hazırlık Eğitimi

Tıpta uzmanlık eğitimizi dünyanın hangi ülkesinde yaparsanız yapın hasta ile ana diliniz gibi olmasa da “Merhaba. Lütfen burada bekleyin ya da Lütfen öksürün” gibi basit iletişim içinde olmanız beklenir. St.Kliment Ohridski Üniversitesinde hocalarınızla olacak hastane içi iletişim dili İngilizce’dir. Hastalar ile olacak iletişim diliniz Bulgarca’dır. Hastane ile uzmanlık eğitim sözleşmesi yapmadan ve tıpta uzmanlık eğitimine başlamadan önce aynı üniversitede 3 aylık Bulgarca B2 dil sertifikası kurs programına katılmanız gerekir. Bu kısa ve temel Bulgarca dil eğitiminden sonra yurtdışında tıpta uzmanlık eğitiminize başlayabilirsiniz.

Eğitim Ücreti

St.Kliment Ohridski Üniverstesi’nde tıpta uzmanlık eğitim ücreti yıllık 10.000 Euro’dur. Eğitim ücretini 12 eşit taksitte ve aylık bazda ödeyebilirsiniz.